«
milyarder-edebilecek-altcoinler-1616831790

Dijital varlık platformu Bakkt tarafından gerçekleştirilen yeni bir anket, ABD merkezli kripto yatırımcıları arasında en popüler dijital varlıkların hala Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) olduğunu gösteriyor.

“Kadınlar ve Kripto” araştırmasına katılan kripto para yatırımcıları, en büyük yatırımlarının kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum olduğunu ve bu iki varlığı ise en büyük meme kripto para birimi Dogecoin’in (DOGE) takip ettiğini bildirdi.

Çalışma, ABD genelinde kripto para yatırımcısı olmayan ancak kripto konusunda temel düzeyde farkındalığa sahip 508 kadın, kripto yatırımcısı 254 kadın ve 250 erkek dahil olmak üzere 1.012 tüketiciyle gerçekleştirildi.

“Çalışmadaki hem erkek hem de kadın kripto sahipleri, en iyi kripto para yatırımlarını Bitcoin ve Ether, ardından Dogecoin olarak bildirdi, bu kripto para birimlerini çeşitli başka kripto para birimleri takip etti.”

Çalışmanın sonunda yayınlanan grafikte lider üç kripto para birimini sırayla Litecoin (LTC)Cardano (ADA)Binance Coin (BNB), Solana (SOL), stablecoin’ler ve diğer kripto para birimlerinin izlediği görünüyordu.

Şubat ayında gerçekleştirilen ve ABD genelinde kripto varlıklarına sahip olan veya ilgisi olan tüketicileri hedef alan araştırma kadınların kriptoya karşı tutum ve farkındalığını ve bunların erkeklerden hangi noktalarda farklılaştığını inceledi.

Katılımcıların çoğunluğu kriptoları erkeklerle güçlü bir şekilde ilişkilendirirken, henüz dijital varlıklara yatırım yapmamış olan kadınlar, kripto benimsemelerinin önündeki en büyük engellerin nasıl başlayacağını bilmemek, kriptonun kullanılabilirliğini anlamamak ve yatırım için fazladan fon eksikliği olduğunu iddia ediyor.

Anket ayrıca kripto sahiplerinin ilk dijital paralarını nasıl elde etme eğiliminde olduğunu da ortaya koyuyor. Bakkt Sadakat ve Ödüller Baş Ürün Sorumlusu Nancy Gordon konu hakkında şu yorumda bulunuyor:

“Hediye yoluyla kripto para birimi elde etmek, kripto para birimi sahibi olmak için sadakat puanlarını kullanmak ve geleneksel yöntemlerden daha iyi performans gösteren ve cinsiyet veya gelir düzeyi ne olursa olsun kapsayıcılık ve erişilebilirlik için fırsatlar sunan sadakat programları aracılığıyla kripto para kazanmak için yeni yollar arayışı konusunda güçlü bir talep gördük.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *