«
2299281_360x203-1.jpg

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin Time dergisine, gelişmesine katkıda bulunduğu kripto para endüstrisinin potansiyel tehlikelerinden bahsettiği bir röportaj verdi.

Dergide “kripto prensi” olarak anılan Vitalik Buterin, kripto para endüstrisinin ciddi bir imaj problemi yaşadığını söyledi.

Vitalik’in en büyük endişeleri arasında; aşırı hevesli yatırımcılar, yüksek işlem ücretleri ve kara para aklama operasyonları yer alıyor. Fakat her şeye rağmen Buterin, piyasadaki sayısız projenin alt yapısını güçlendiren Ethereum için büyük umutlarının bulunduğunu söyledi.

Projenin en başından beri para için çalışmadığını, Etherum’u geliştirmek ve merkeziyetsizlik için çalıştığını söyleyen Buterin, diğer ethereum kurucularına “parayı seçtiler” dedi.

Ethereum’u kurarken içlerinde Charles Hoskinson (Cardano’nun kurucusu) ve Gavin Wood (Polkadot’un kurucusu) gibi şu anda kripto para sektöründe popüler isimlerinde olduğu 8 kişilik ekiplerinin olduğunu söyleyen Vitalik, “Ben merkeziyetsiz bir platform kurmaya çalışırken onlar şirket kurma fikrindeydi.” dedi.

Ayrıca maymun NFT’leriyle alakalı da açıklamalarda bulunan Buterin, 3 milyon dolar gibi yüksek ücretlere alınan NFT’lerin kumarın yeni bir türü olabileceğini düşünüyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *