«
3144343_810x458

Savaşın ortasında Ukrayna’ya yardımlar devam ediyor. Kripto alanında yardımlar azımsanmayacak kadar çok. İnsanların daha çabuk erişebilmesi ve kolay gönderim sayesinde genellikle dijital varlıklar üzerinden yardımlar yapılıyor. Son olarak bir bağış toplama platformu 2 milyon Tether toplamayı başardı.

Ukraynalılar ve Ukrayna ordusu için para toplamaya yardımcı olmak olan yeni bir bağış toplama platformu, yakın zamanda 2 milyon stablecoin Tether topladığını belirtti. Bağışlanan kripto varlıkların bir kısmı Ukrayna ordusuna ve gönüllüleri finanse eden bir insani yardım fonuna gönderildi

Ukrayna’ya Tether bağışı yapıldı

Ukraynalı sivillere ve ülkenin askeri güçlerine yardım etmeyi amaçlayan bir bağış toplama platformu olan Whitepay , geçtiğimiz günlerde 2 milyon Tether topladığını söyledi. Fon tarafından 6 Mart Pazar günü konuyla alakalı bir tweet paylaşıldı. Yayınlanan bir tweet’e göre, USDT’nin bir kısmı o zamandan beri tıbbi ihtiyaçlarını karşılamak için Ukrayna ordusuna transfer edildi. Fonların bir diğer kısmı ise gönüllüleri finanse eden insani yardım fonuna aktarıldı. 

Whitepay , Estonyalı kripto para borsası Whitebit ve Ukraynalı bir fintech ve kripto girişimcisi Gleb Udovychenko tarafından kuruldu. Şirket tarafından yapılan duyuru, bazı raporların Ukrayna’nın sadece bir hafta içinde 50 milyon dolar değerinde kripto para aldığını söylemesiyle geldi. Kaynak toplama raporları, Rusya’nın işgali ve Ukrayna’daki sitelerin bombalanması devam ederken paylaşıldı.

Whitepay’in CEO’su olan Udovychenko, Rus kuvvetleri ülkeyi terk edene kadar Ukraynalıların devam edeceği konusunda ısrarcı olduğunu belirterek şunları ekledi:

“Evet, Ukrayna’dayım. Burada gerçek bir savaş var. İnsanlar sokaklarda savaşıyor ve birbirlerine destek oluyorlar. Askeri ve bölgesel savunmamız, tüm Rus işgalciler ülkemizi terk edene kadar savaşacak.”

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *