«
1_lXZ3BtGk7mlXcTObGJqS6g.jpeg

Amerikalı yatırımcı Tim Draper, Bitcoin fiyatının sonunda 250.000 dolara ulaşacağına hala inanıyor.

Tanınmış kripto para trader’ı Scott Melker’e verdiği yakın tarihli bir röportajda, daha fazla kadının Bitcoin kullanmaya başlayacağını iddia etti. Bunun da, kripto para biriminin kullanıcı tabanını önemli ölçüde genişleteceğini düşünüyor.

Draper, “Birden tüm kadınların Bitcoin cüzdanları olacak ve Bitcoin ile bir şeyler satın alacaklar” ifadelerini kullandı.

ABD’de servetin yaklaşık %51’inin kadınlar tarafından kontrol edildiği göz önüne alındığında, Bitcoin fiyatını önemli ölçüde yükseltebileceklerini tahmin etmek zor değil.

Ünlü milyardere göre, perakendeciler banka tarafından verilen kredi kartları yerine Bitcoin’i kabul ederek %2 tasarruf sağlayabileceklerinin henüz farkında değiller. Draper, bunun çok ince marjlarla çalıştıkları için kârlarını potansiyel olarak ikiye katlayabileceğini söyledi.

Ünlü milyarder daha önce de defalarca kez Bitcoin fiyatının 2023’ün başlarında 250.000 dolara ulaşacağını tahmin etti. Dahası 2020’de Skype ve Hotmail’in erken yatırımcılarından biri olan Draper, başkan seçilirse Bitcoin’i ABD’de resmi para birimi yapacağını söylemişti.

2014 yılında Draper, ABD Marshals Servisi tarafından yürütülen bir müzayedede 30.000 Bitcoin satın aldı. O zamanlar, Bitcoin’in 2018 yılına kadar 10.000 dolara ulaşacağını doğru bir şekilde tahmin etmişti.

Bununla birlikte, amiral gemisi kripto para biriminin şu anda sadece 29.025 dolardan işlem gördüğü göz önüne alındığında, 250.000 dolarlık tahmininin kısa vadede başarısız olması kuvvetle muhtemel görünüyor.

Yeni kripto para trendleri

Bitcoin tahminin yanında kripto sektöründeki sıradaki büyük gelişmelerden bahseden Draper, değiştirilemez tokenlerin tüketiciden işletmeye gideceğini öngördü.

Fark ettiğim şey, genellikle teknolojilerin önce tüketiciler tarafından ele alınması ve ardından şirkete taşınması. (…) Şimdi, diplomanız ve ehliyetiniz, çalışma geçmişiniz, tıbbi kayıtlarınız ve tüm bu şeyler bir NFT’ye gidecek ve bu NFT’ler için yeni bir yön olacak.” 

Draper’a göre artık sadece spekülasyon için bir araç olarak görülen merkezi olmayan finans da artan kurumsal kabul görecek.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *