«
1609030.jpg

 Terra LUNA kripto para biriminde sular bir türlü durulmuyor. Ekip ve kurucu Do Kwon, LUNA ve UST’yi kurtarmak için bir dizi eylem planı açıkladı. Ancak bu planların yürürlüğe gitmesi ve kurtarması tam bir soru işareti. Yatırımcılar daha gerçekçi adımlar bekliyor. Bu arada LUNA intihar haberleri ise dünya çapında geldiği iddia ediliyor.

Terra LUNA kripto para için dün delist ve birtakım kararlar alınmıştı. Binance tarafından yapılan delist işlemi sonrasında luna busd paritesinde devam etti. Kullanıcılar ise yaşanılan durumdan

Terra’nın kurucusu Do Kwon, “Terra ekosistemini canlandırma planını” açıkladıktan sonra Twitter’da takipçilere açıklama yaptı. Do Kwon, ekibin şu anda Terra ekosistemini kurtarmak için Luna Foundation Guard’ın (LFG) Bitcoin rezervlerini kullanmaya çalıştığını söyledi. Ekip, odak noktası, topluluğu ve geliştiricileri kurtarmaktır.

Terra LUNA kripto para kurucusu Do Kwon, Bitcoin rezervini kullanarak kurtarma niyetinde

Kurucu Do Kwon, kurtarma planına güveniyor. Ayrıca kriz sırasında hiçbir LUNA ve UST tokenında satılmadığını söyledi. Terra’nın önceliğinin önce L1’ini korumak olduğunu belirtti.

Ekip şu anda topluluğu ve Terra ekosistemindeki geliştiricileri korumak için LFG Bitcoin rezervi üzerinde çalışıyor. Agora ile ilgili öneriler, topluluk için ilerlemek için en iyi adımları sağlamaya devam ediyor. Sadık sahipler ve geliştiriciler, Terra ekosistemine değer ve destek sağlamaya devam edebilmeleri için tazmin edilecek. Son olarak ekip şunları söyledi:

“Şu anda de-pegging etkinliği sırasında LFG BTC rezervlerinin kullanımını belgelemek için çalışıyoruz. Ekiplerimiz aynı anda birden fazla görevi üstlendiği için lütfen sabırlı olun.”

UST’nin gözden düşmesi, yatırımcıların Terra ekosistemine olan inancını yok etti. Bu noktada, hem UST hem de LUNA 1 doların çok altında bocalarken, Terraform’un blok zincirine değer kazandırması pek olası değil.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *