«
1519808400431.jpg

TON Vakfı, dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından Telegram’ın 550 milyon kullanıcısı için uygulama içerisinde Toncoin gönderip alabilmesine olanak sağladıklarını duyurdu.

TON Vakfı tarafından yapılan açıklamaya göre, uygulama içerisinde sadece Toncoin gönderilebilecekken, cüzdan botu sayesinde kullanıcılar bitcoin (BTC) satın alabilecek. Cüzdan botunu aktif etmek için Telegram’da arama kısmına “@wallet” yazılmasının gerek olduğu belirtildi. Daha sonra kullanıcılar cüzdanlarını bağlayarak herhangi bir işlem ücreti olmadan Toncoin gönderip alabilecekler. 

Kripto para projesini yürüten TON Vakfı yaptığı açıklamada asıl amaçlarının, Toncoin göndermeyi “bir mesaj kadar kolay olduğunu” belirtmek olduğunu söyledi. Botun şu anda 800.000’den fazla kullanıcı tarafından kullanıldığı belirtiliyor.

Telegram tarafından 2018 yılında başlatılan Telegram Open Network (TON) projesi, blockchain tabanlı merkezi olmayan bir bilgisayar ağı teknolojisidir. Telegram, 2020 yılında SEC‘nin başlattığı dava süreci sonucunda mahkemenin ihtiyati tedbir kararı almasından sonra projeden ayrılmak zorunda kalmıştı.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *