«
altcoin-nedir-nasil-satin-alinir-143

Kripto piyasasında süregelen belirsizliğe rağmen, Terra (LUNA) altcoin geçen hafta en çok kazananlardan oldu. LUNA fiyatı 47,3 dolardan %102’lik bir büyüme kaydetti. Bununla birlikte, LUNA boğaları son birkaç gündür genel direnci kırmak için mücadele ediyor. Alıcılar rallilerine devam etmeden önce olası bir geri çekilme sinyali veriyor.

Ayrıca, LUNA çizelgeleri çoklu fiyat reddetme mumları ve 92 dolarda azalan hacim aktivitesi gösteriyor. Bu göstergelere satıcıların güçlü bir savunma oluşturduğunu gösteriyor. Ayılar altcoini bu direncin altında tutarsa, satış baskısı hızlanır ve onu daha düşük seviyelere düşürür.

LUNA için kritik seviyeler

  • LUNA, 92 dolar direncinde birkaç yüksek fiyatı reddediyor.
  • 20 ve 50 günlük DMA yükseliş geçişini tamamladı.
  • LUNA’daki gün içi işlem hacmi, %19,9’luk bir kayıpla 4.6 Milyar dolardır.

Altcoin fiyat toparlanması, 92 dolara ulaşmadan önce 61,6 dolar ve 77 dolarlık iki önemli direnci düşürdü. Alıcılar da bu direnci kırmaya çalışıyorlar ancak Rusya ve Ukrayna müzakeresinin ikinci aşaması, piyasadaki yükseliş eğilimini bastırdı.

Beklenen geri çekilme, altcoin 77 dolarlık desteğe düşürebilir. Bununla birlikte, oluşan %20’lik kaybı (61 dolar) daha tehdit edebilir. Ayrıca, LUNA alıcıları, boğaların ayıdan kontrolü ele geçirebileceği 61 dolar ve 50 günlük EMA’nın birleştiği noktada güçlü destek bekleyebilirler.

Direnç seviyeleri: 92 dolar ve 100 dolar

estek seviyeleri: 45 dolar ve 45,6 dolar

4 saatlik Göreceli Güç Endeksi’ndeki (73) negatif sapma, 92,8 dolardan aşağı yönlü bir dönüşü destekliyor. Ancak toparlanma rallisi 20, 50 ve 100 DMA’nın üzerine çıkarak alıcıların üstünlüğün olduğunu gösterdi. Ayrıca, 20 ve 50 DMA’nın yükseliş geçişi, tutuşlarını güçlendirebilir.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *