«
414x262-bitcoin-ne-kadar-1-btc-kac-dolar-kac-tl-27-temmuz-bitcoin-kuru-hareketleri-kripto-para-1627361762506

Bitcoin ve altcoinler bugün kırmızının derinliklerinde geziyor. Uzun süre sonra piyasada bu kadar ciddi bir düşüş yaşandı. Kripto piyasa değeri bir haftadan daha kısa bir sürede 200 milyar dolar düştü.

Bitcoin’in düşüşleri son 24 saat içinde de devam etti. En değerli varlık 42.000$ civarında kalarak 17 günün en düşük seviyesine geriledi. Çoğu altcoin de kırmızı ışık yaktı. Çoğu kayıp majör altcoinler tarafında geldi. Terra, Solana, Avalanche, Cardano ve Dogecoin hissedilir düşüşler gördü. Bitcoin ve altcoinler canlılık taşımayan bir yapı oluşturdu.

Bitcoin, 42 bin doları yeniden test etti

Sadece birkaç gün önce, Bitcoin 47.000$ ‘ı geri almak için savaştı. Bu savaşta güçsüzleşen lider kripto para yeniden aşağıya döndü. 47K seviyesinin üzerine 48 saatlik bir süre içinde iki kez çıktı. Ancak ayılar saklandıkları yerden çıktı ve daha fazla artışa izin vermedi.

Her iki girişim de oldukça hızlı bir şekilde reddedildi. İkincisi ise daha şiddetli bir düzeltme ile tamamlandı. İlk başta BTC, daha da ileri gitmeden önce 45.000 dolara düştü ve dün bildirildiği gibi 43.000 dolara düştü.

23 Mart’tan bu yana BTC’nin en düşük fiyat noktası haline gelen 42.000 dolar yeniden test edildi. Şu an itibarıyla, kripto para birimi bu belirli çizginin birkaç yüz dolar üzerinde duruyor. Fakat piyasa değeri 800 milyar dolara düştü.

Altcoinler Kırmızıya Dönüyor

Bitcoin ve altcoinler birbirine destek olarak düştü. Bitcoin’e benzer şekilde, altcoin alanı bugün kırmızıya döndü. Ethereum, günlük ölçekte %1,5 düşüşle daha az kazanç gösterdi. Ether sadece birkaç gün önce 3.500 doların üzerinde üç ayın en yüksek seviyesini işaret ettiğini belirtmekte fayda var.

Binance Coin, Ripple, Polkadot, Shiba Inu ve CRO %5’ten daha az değer kaybetti. Buna karşılık Cardano, Avalanche ve Dogecoin dünden bu yana %5’ten fazla düştü.

Solana %9 değer yaşarken, hafta başında 130 dolardan 110 dolara kadar geriledi. Terra, günde %10’dan fazla kayıpla en çok kaybetti ve 95 doların altında oturuyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *