«
sling-tv-artik-odeme-secenegi-olarak-doge-kabul-ediyor-844x475

Popüler meme kripto para birimi Dogecoin (DOGE) hemen hemen birçok alanda ödeme yöntemi olarak kullanılmaya başladı. Tabii ki bu kullanım alanındaki artış genel olarak kripto para birimlerinin hızla benimsenmesinden kaynaklanıyor diyebiliriz.

Sling TV’den Dogecoin Adımı

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yayın yapan TV sağlayıcısı ve Dish Network’ün bir yan kuruluşu olan Sling TV, BitPay aracılığıyla kripto para birimleri alacağını duyurdu. Böylece Sling TV sağlayıcısının aboneleri artık BitPay aracılığıyla Dogecoin gibi kripto para birimleri kullanarak abonelikleri için ödeme yapabilecek.

Söz konusu bu hamle; Sling TV’nin 2,5 milyon abonesinin artık Dogecoin, Litecoin, Shiba Inu, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Wrapped Bitcoin gibi BitPay’in desteklediği kripto para birimlerine erişimi olduğu anlamına geliyor. Ayrıca dünyanın en büyük blok zinciri ödeme şirketlerinden biri olan BitPay, 90’ın üzerinde kripto para cüzdanı hizmeti sunuyor.

Bunun yanında hatırlatmak gerekirse Tesla’nın CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Tesla şarj istasyonlarının ileride ödeme olarak Dogecoin’i (DOGE) alabileceğini belirtmişti. Son olarak Dogecoin‘in haberin yazımı esnasındaki durumuna bir göz atalım. Dogecoin CoinMarketCap verilerine göre; 0.1356 dolardan işlem görüyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *