«
santiment-874x437

Son yedi ay içinde Bitcoin ve altcoinlerin üzerinde yoğun bir satıcı baskısının yaratıldığını görmekteyiz. Tarihin en büyük çöküşlerinden bir tanesini yaşayan kripto piyasası, bir yıldan kısa bir sürede çok büyük bir piyasa değeri kaybına uğradı.

Cumartesi günü ise, toplam kripto para piyasa değeri, major kripto paraların da çöküş yaşamasının ardından 833 milyar dolar seviyelerine kadar gerilemiş durumda.

BitcoinEthereum ve diğer kripto para birimleri, regülasyon tehlikesi, DeFi faciası, Ukrayna’daki savaş ve FED’in para politikası gibi olaylardan etkilenerek tarihin en büyük çöküşlerinden bir tanesini daha yaşıyor.

Bu yaşanan olayların haricinde ise, geçtiğimiz ay kripto piyasasına döviz girişlerinde yaşanan artış birçok Bitcoin severin dikkatini çekti.

Her ne kadar bireysel yatırımcılar çok sert düşüşlerin devam edeceğini düşünerek satış yapmış olsa da, balinaların halen kripto paraları dip seviyelerden topladığı görülüyor.

Başarılı bir veri sağlayıcısı olan Santiment’in aktardıklarına göre ise, kripto piyasasında büyük bir çöküşün gerçekleştiği esnada Bitcoin‘in toplam arzının yüzde 0.6’sı borsalar üzerinden soğuk cüzdanlara çekildi.

Düşüşlere aldanmayarak lider kripto parayı depolamaya devam eden balinalar, 114 bin adet Bitcoin‘i borsalardan çıkarttı.

İlerleyen süreçte lider kripto para biriminin yükselişlerine başlayacağına inanan balinalar, kripto sektörüne yatırım yapmaya devam ettiği görülüyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *