«
1635284412bitcoin-madenciligi-yangina-neden-oldu-techinside-1.jpg

Bitcoin madenciliği için yeni bir dönüm noktası gerçekleşti. Amiral gemisi dijital varlık Bitcoin, 19 milyon token çıkarıldığı için dün önemli bir gelişmeye tanık oldu. Bu, varlığın bir kısmına sahip olmakla ilgilenen herkes için kripto paradan yalnızca iki milyon birim kaldığı anlamına geliyor.

Çıktığı günden bu yana her zaman tartışma konusu olan BTC şimdilerde arzının neredeyse piyasada yer alacak. Zaman içinde madencilerin başarısıyla birlikte ortaya çıkan Bitcoin sayısı artık sona yaklaşıyor. Dün bir milat olarak yeniden kayıtlara geçti.

Bitcoin topluluğunun birkaç üyesi, olayın önemine dikkat çekerken, dönüm noktası başarısını kutlamak için hızlı olduğunu düşünüyor. Kryptovault CEO’su Kjetil Hove Pettersen, çıkarılacak sadece iki milyon Bitcoin kaldığını müjdeli bir şekilde söylüyor. Ancak birçoğu bunun küçük bir sayı olduğuna inansa da, kalan birimlerin önümüzdeki madencilik günlerinin en iyilerini temsil edebileceğini düşünüyor.

Bitcoin madenciliği için sırada ne var?

Bitcoin topluluğunun madencilik dönüm noktasında anıtsal bir olaya tanık olduğuna şüphe olmasa da, kripto para için bu inanılmaz dönüm noktasından sonra ne olacağını sormaktan başka bir şey yapılamaz.

Unutulmaması gereken ilk şey, Bitcoin’in 19 milyon Bitcoin’i çıkarması 13 yıl alırken, kalan 2 milyon birim kripto paranın en az önümüzdeki 100 yıl boyunca çıkarılmayacağı. Yani 2 milyon az bir sayı olsa da bu miktarın çıkarılması yıllar alacak. Ancak yine de 19 milyan tane BTC’nin çıkarılmış olması büyük bir başarı.

Unutulmaması gereken bir diğer önemli nokta ise, 6.25 BTC’lik mevcut blok ödülünün 2024 yılına kadar 4 BTC’nin altına düşmesi bekleniyor. Bu yarılanma olayı, ödül 100 yıl içinde gerçekleşeceği tahmin edilen blok başına sadece 0.00000001BTC olana kadar devam edecek.

En son bitcoin ne zaman çıkacak?

Tahmin edilenlere göre son Bitcoin’in 2140 yılı civarında çıkması bekleniyor. Kim bilir kaçıncı nesil en son Bitcoin’i görmüş olacak.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *