«
701c74f412ebfb351a7f001eac1057fd.jpeg

Rusya, kripto yasası üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Savaş ile beraber gelen yaptırımlar karşısında yollar arayan ülke, rotasını kriptoya çevirmişti. Bu alanda hızlı davranmak isteyen Sovyet ülkesi, yasada bazı revizyona gideceğini gösterdi.

Rusya Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan son tasarı da kripto madenciliği yeniden ele alındı. Her anlamda elini kuvvetlendirmek için çaba gösteren Rusya, sıkışmış durumda. Henüz yakın zamanda Avrupa Birliği yeni bir yaptırım daha uygulamıştı. Kripto hizmetlerini kapsayan yaptırımla beraber AB elini güçlü tutmak istiyor. Ancak Rus hükümeti alternatif yol arayışını sürdürüyor.

Rusya Federasyonu Maliye Bakanlığı, ülkenin kripto alanını düzenlemek için tasarlanmış bir yasa taslağını revize ederek kripto para madenciliği için yeni hükümler getirdi. Tasarı hükümete yeniden sunuldu ve meclisin bahar oturumunda kabul edeceği düşünülüyor.

Kripto yasası için yeni bir revizyon geldi

Rusya Maliye Bakanlığı, Rus kripto para birimi sektörü için kapsamlı kurallar uygulamaya yönelik bir yasa tasarısını değiştirdi. Bakanlığın Cuma günü konuyla ilgili açıklama yaptı. Nihai hale getirilen “Dijital para birimi hakkında” yasa tasarısı Moskova’daki bakanlar kabinesine iade edildi.

İlk olarak Şubat ayında federal hükümete sunulan mevzuat, Rusya’daki kripto işlemlerini ve kripto piyasası oyuncularının faaliyetlerini düzenlemeyi amaçlıyor. “Dijital Finansal Varlıklar Hakkında” kanunun kabul edilmesinden sonra kalan düzenleyici boşlukları doldurmak için hazırlandı.

Rus parlamentosunun alt meclisindeki Finansal Piyasalar Komitesi başkanı Anatoly Aksakov’un yakın tarihli bir açıklamasına göre, yeni yasanın Devlet Duması’nın bahar oturumunda ve kripto para birimi işlemleriyle ilgili Rus Vergi Kanununda yapılacak değişikliklerle birlikte kabul edilmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *