«
bitcoin-dusuyor-yatirimcilar-uzgun

Kripto paralara dair çektiği youtube videolarıyla ilgi çeken ve sevilen ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş bugün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda eski videosunu hatırlattı.

Bir Twitter kullanıcısı Özgür Demirtaş’ın Bitcoin (BTC) ve Ethereum’la (ETH) ilgili önceki aylarda yayınladığı bir videosunu “Bu video da efsane oldu, o zaman efsaneyi hatırlayalım” dedi.

Bu paylaşımı gören Özgür Demirtaş, “Güzel demişim” diyerek paylaşımı alıntıladı.

Demirtaş, hatırlattığı videosunda yatırımcılara kripto para yatırımlarında dikkatli olmalarını ve yatırım kararlarını araştırarak ve kimsenin etkisinde kalmadan yapmaları gerektiğini belirtmişti.

Kripto para sektöründe yatırım tavsiyesi veren çok kişi olduğuna dikkat çeken Demirtaş bu kişilerin bir şey bilmediğini ifade etti.

“Bitcoin 3.000 dolar yukarı çıksın, herkes 30.000 dolar daha yukarı çıkacak der, ben demedim mi der. 3,000 dolar aşağı insin, herkes 10,000 dolar daha aşağı inecek, ben demedim mi der.

Yani bunu dememin nedeni size şu. “Kimsenin bir şey bildiği yok.”

Oradan bir çizgi çekiyor, buradan bir çizgi çekiyor, öbürü de oradan bir çizgi çekiyor. O çizgi nerden geldi nereye gitti?

Çizgi çekmekle zengin olunmuyor. Olunsaydı şu anda çizgi çekiyor olmazdın halen.

O yüzden yatırımcılara şunu söylemek istiyorum, yatırım yaptığınız zaman yalnızsınız, kararlarınızda sadece siz varsınız.”

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *