«
OpenSea’nin başı 1 milyon dolarlık dava ile dertte

Ünlü NFT pazaryeri OpenSea, bir Bored Ape sahibinin 1 milyon dolarlık davası ile karşı karşıya kaldı. Platformdaki listeleme hatası nedeniyle dava açıldı

Bilindiği üzere Ocak ayının sonlarına doğru OpenSea bir listeleme hatası ile gündeme gelmişti. Bu listelenme hatasından etkilenen bazı Bored Ape Yacht Club NFT‘leri mevcut taban fiyatının çok altına satılmıştı. Bu mağduriyetten sonra bir Bored Ape sahibi, NFT’sinin ucuza satılmasına nedeniyle OpenSea‘ye dava açtı.

Önde gelen NFT platformu OpenSea, 1 milyon dolarlık bir dava ile karşı karşıya. Teksas’ta ikamet eden davacı Timothy McKimmy, #3745 numaralı BAYC NFT’sinin iadesinin yanı sıra oluşan zarar için 1 milyon dolar talep ediyor.

Ayrıca satılan bu Bored Ape, McKimmy’nin iddiasına göre, kısa süre sonra alıcı tarafından 99 ETH’ye (250.000 dolar) satıldı. Bunun yanında McKimmy, OpenSea’nin bu hatayı bildiğini, ancak kâr amacıyla ticareti durdurmayı reddettiğini iddia ediyor. 

Son olarak sorunu defalarca OpenSea ile çözmeye çalıştığını da söylüyor. McKimmy, şirketin olayı “aktif olarak araştırdığını” söylediğini ancak daha fazla bir şey yapmadığını belirtti.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *