«
NFT-Satişlari-Son-Bir-Hafta-İçerisinde-Yüzde-30-Düştü-844x475

NFT‘ler şüphesiz 2022’ye damgasını vurarak giriş yapmayı başardı. Özellikle ocak ayı satış hacminde tüm zamanların en yüksek seviyesinin yaşandığı, performansın oldukça yüksek olduğu bir aydı. Ancak bu ayki hacmi için bunu söylemek ne yazıkki mümkün değil. Cryptoslam.io verilerine göre NFT satış hacmi, son yedi gün içinde yaklaşık yüzde 30 oranında düştü.

NFT Satışları Yüzde 30 Düştü

Verileri incelediğimizde, Ethereum ağında gerçekleşen NFT satışlarının yüzde 32 düştüğünü, Solana tabanlı NFT’lerin ise satışlarının yüzde 28 düştüğünü görüyoruz. Büyük kayıplara sahip diğer Blockchain ağları arasında sırasıyla yüzde 38 ve yüzde 37 kaybeden Flow ve Polygon yer alıyor.

Diğer taraftan dikkat çeker bir biçimde, Ronin’deki satış hacmi aynı dönemde yüzde 30’un üzerinde arttı ve şu anda NFT satışlarıyla üçüncü en büyük zincir olmayı başardı.

Tüm bunlara ek olarak dAppRadar verilerine baktığımızda ise, LookRare’deki satışların, son yedi gün içinde satışlarının yüzde 70’in üzerinde düşüşle 1 milyar doların üzerinde NFT satışını oluşturduğunu görüyoruz. OpenSea ise satışları aynı dönemde yüzde 65 düşerek 350 milyon doların altında satış kaydetmiş durumda.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *