1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. New York Eyaleti, Proof-of-Work (PoW) Mekanizmasıyla Çalışan Madencilik Tesislerini Yasaklayan Yasa Tasarısını Onayladı

New York Eyaleti, Proof-of-Work (PoW) Mekanizmasıyla Çalışan Madencilik Tesislerini Yasaklayan Yasa Tasarısını Onayladı

«
indir - 2022-04-27T202412.851

New York Eyalet yönetimi, karbon bazlı yakıt kullanan tüm Proof-of-Work (PoW) mekanizmasıyla çalışan kripto para madenciliği tesislerini iki yıl boyunca yasaklayan yasa tasarısını onayladı.

New York Eyalet yönetimi 26 Nisan tarihinde Proof-of-Work (PoW) mekanizmasıyla çalışan kripto para madenciliği tesislerini iki yıl boyunca yasaklayan yasa tasarısını onayladı. New York Eyaleti Meclis Üyesi Anna Kelles’in  desteklediği yasa tasarısı, herhangi yeni bir bitcoin madenciliği şirketine izin vermemekle kalmayacak aynı zamanda şu anda çalışmakta olan tesislerin de izinlerinin yenilenmesi önlenecek.

Yasa tarası 95’e 52 oyla kabul edildi ve Senato’da oylanmak üzere Senatör Kevin Parker’a gidecek. Tasarı Senato’dan da geçerse veto etme ve yasalaştırma hakkı bulunan Vali Kathy Hochul’a teslim edilecek.

Blockchain Derneği’nin, New York’ta bulunan “kripto yanlısı ve teknoloji yanlısı” insanları regülatör kuruma muhalefet olmak için binlerce mesaj attırdığı iddia ediliyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *