«
morgan-stanley-fedden-faiz-artisi-beklentisini-6ya-cikardi-844x475

Morgan Stanley, Fed’in bu yıl 6 kez toplamda 150 baz puanlık faiz artırımı yapmasını bekliyor. Tahminlerden daha yüksek gelen enflasyon verilerinin ardından yatırım bankaları, Fed’den 2022 beklentilerini artırmaya devam edebilir.

Morgan Stanley: Fed’den Bu Yıl Toplam 6 Faiz Artışı Bekliyoruz

Morgan Stanley ABD Baş Ekonomisti Ellen Zentner yayımladığı raporda, Fed’den faiz artışı beklentilerini güncelledi. Zentner yaptığı yorumda şunları söyledi:

“Enflasyon görünümümüzdeki son değişikliklerin ardından, şimdi Fed’in bu yıl toplam altı adet 25 baz puanlık artış yapmasını bekliyoruz”

Yatırım bankasına göre, Fed’n mart ayı sonunda 25 baz puanlık bir artış yapması bekleniyor. Bu artışı, mayıs, haziran ve temmuz aylarında 25 baz puanlık artışlar takip edecek. Aynı şekilde eylül ve aralık aylarında da iki faiz artışı tahmin ediliyor.

Hatırlayacağınız gibi geçen hafta ABD’de enflasyon verileri açıklanmıştı. ABD Ocak 2022 enflasyon verileri yıllık yüzde 7,5 olarak açıklandı.

Morgan Stanley daha önce, bu yıl 125 baz puanlık artış olacağını tahmin etmişti. Son açıklamayla birlikte beklentisini artırmış oldu.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *