«
indir (3)

Kripto para cüzdan uygulaması MetaMask, bir kullanıcının 650 bin dolar çaldırması üzerine Apple kullanıcılarına uyarıda bulundu.

Ethereum tabanlı geliştirici şirket ConsesSys’in sahibi olduğu MetaMask konuya ilişkin yaptığı açıklamada:

iCloud şifresi güçlü olmayan bir kullanıcının oltalama saldırı ile karşı karşıya kalması durumunda MetaMask’ta bulunan fonları çalınabilir.

dedi.

MetaMask resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; iPhone, Mac ve iPad kullanıcılarının uygulama verileri için otomatik yedeklemeyi etkinleştirmiş olmaları durumunda cüzdanın şifresini görebildiklerini belirtti.

“revive_dom” isimli bir Twitter kullanıcısı 15 Nisan tarihinde yaptığı paylaşımla tüm MetaMask cüzdanının boşaltıldığını belirtti. Kullanıcının cüzdanında Mutant Ape Yatch Club NFT koleksiyonun 3 öğesi bulunuyordu. Ayrıca kullanıcı Apple ID şifresini değiştirmesi gereken bir mesaj geldiği ve 6 haneli doğrulama kodunu bu kişilere verdiğini söyledi.

MetaMask’ın yaptığı uyarı ise bu kullanıcının paylaşmış olduğu gönderi üzerine geldi.

4 Mart tarihinde ConsenSys’e ait olan merkeziyetsiz uygulama (dApp) geliştirici şirketi Infura ve cüzdan sağlayıcı şirketi MetaMask, ABD’nin yeni yaptırımlarından kaynaklı Venezuela’da kullanılamaz hale geldiği açıklanmıştı.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *