«
indir (89)

İlk 10 içinde yer alan majör altcoinler, alışılmışın dışında bir düşüş yaşıyor. Bitcoin’in fazla oynak olmamasına rağmen altlarda ezilmeler mevcut. BTC.d baskınlığı kendini hissettirmiyor. Ancak buna rağmen altcoinler güne iyi bir başlangıç yapamadı.

Terra (LUNA), kötüleşen hissiyatın yatırımcıların piyasadaki son kazanımları kilitlediğini gördüğü için Cumartesi günü altcoinlerde bir bozguna yol açtı. Çoğu büyük altcoin de hafta boyunca keskin kayıplar gördü.

LUNA %11 düşüşle bir haftanın en düşük seviyesi olan 94.13$’a geriledi. Hafta başından bu yana %27 altında işlem görüyor. Son yedi gün içinde ise yaklaşık %13 düştü. Majör altcoinlerin düşüşü LUNA ile sınırlı değil.

Majör altcoinler performans olarak sönük kaldı

Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Ripple (XRP) dahil olmak üzere diğer altcoinlerin çoğu %3 ila %10 arasında değer kaybetti. Düşüşlerin büyük bir kısmı, yatırımcıların son iki hafta içinde bir yıldız kripto rallisinin bitmesi olarak gösteriliyor.

Artan enflasyon ve Federal Rezerv tarafından yapılan agresif parasal sıkılaştırma konusundaki endişeler de daha geniş piyasa duyarlılığını azalttı. Bitcoin ve Ethereum sırasıyla yaklaşık %2.6 ve %1.6 düştü.

Luna kayıp yaşayanların arasında dikkat çekiyor

Majör altcoinler içinde en çok kayıp yaşayan Terra’nın LUNA’sı oldu. Bunda kurucunun endişe verici sözleri etkili olduğu düşünülüyor. LUNA, istikrarlı kripto parası TerraUSD’nin (UST) uzun vadeli sürdürülebilirliğine ilişkin artan endişeler arasında emsalleri arasında en büyük kayıpları gördü.

Altcoinler daha da yükselecek mi?

Altcoinler, son birkaç hafta içinde piyasanın yıldız oyuncularıydı. Fiyat hareketinde ilk 10 içinde yer alan varlıklardan daha iyi hareketler geldi. Bu kazanımlar, Bitcoin hakimiyetinin %40’ın altına düşmeye başladığında gelmişti. Yeniden yükseliş için ise zeminin oluşması gerekebilir. Şu an hacimsiz bir piyasa olması riskleri beraberinde getiriyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *