«
sdfg34

Dünyaca ünlü İtalyan lüks giyim markası Gucci, Sandbox üzerinde kendisine sanal bir arazi aldı. Şirketin bu hamlesi müşterilerin sanal bir şekilde birçok mode tecrübesi yaşamasını sağlayacak.

Warner Music, Snoop Dogg, Adidas, Atari, CryptoKitties gibi birçok marka ve isimle ortaklıkları bulunan ve Kasım ayında aldığı 93 milyon dolarlık yatırımla büyük ses getiren Sandbox, İtalyan moda şirketi Gucci’nin de yeni adresi oldu. Gucci, Sandbox platformu üzerinde bir arazi satın aldı.

Bu hamlenin, moda endüstrisindeki tüketiciler için birçok sanal deneyim yaşatmak için yapıldığı belirtilirken, markanın metaverse projelerini temsil eden ‘Gucci Vault’u temel alan dijital moda deneyimleri de yaratılacak. Şirketin sanal arazi için ne kadar ödeme yaptoığı ise açıklanmadı.

Modanın dijatele geçmesinde öncü oldu

Gucci, moda ve dijital endüstrinin kesişmesi açısından da diğer şirketlerin önüne geçmeyi başardı. Bilindiği üzere İtalyan moda şirketi, Mayıs ayında Christie’s vasıtasıyla NFT satan ilk lüks moda markası olmuştu. Çevrimiçi oyun platformu Roblox’ta bir Gucci çantasına 4 bin dolar ödenmesi de şirketin reklamı açısından önemli bir adımdı. Çanta gerçek hayattaki fiyatından bin dolar daha pahalıya satılmıştı.

Gucci son olarak Discod için de bir yönetici arayışına girmişti. Bu kişi, NFT projeleriyle ilgili görüş bildiren Gucci hayranlarının geri bildirimlerinden sorumlu olacak. İş ilânında ayrıca “Kripto topluluklarının yönetilmesi” maddesi de bulunuyordu.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *