«
The-Altcoin-Space-Suffers-Carnage-As-Bitcoin-Gears-Up-to-Tap-19.5K-1200x900-1

Cardano topluluğu odaklı bir Twitter hesabı olan ADA Whale’e göre, Cardano’nun önceki haftalardaki fiyat artışlarının başka nedenleri olabilir. Yaklaşan Vasil Hard Fork’unu çevreleyen olumlu beklentilerin yanı sıra, ADA Whale, “on/off chains, hatalı staking mekanizmaları ve VC dökümleri” gibi nedenlerin de altcoin fiyatı üzerinde etkili olabileceğini belirtiyor.

Blockchain analitik firması Nansen, Mart ayında 10 milyar dolarlık varlık yöneten fonun marj çağrılarını yerine getirmediği ve böylece kripto para varlıklarını tasfiye ettiği için 3AC’ye borç verenlerin öne çıkmaya devam ettiğini söyledi.

Kripto para ödünç verme platformu olan Celsius, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, piyasanın mevcut durumuna ek olarak tüm para çekme işlemlerini askıya aldığını duyurdu. Firmanın ödeme gücüyle ilgili endişeler, varlıklarının değeri Ekim ayından bu yana yarıdan fazla düştüğü için arttı. Aynı zaman diliminde, CEL altcoin’i değerinin %97’sini kaybetti.

Cardano, Bitcoin ve Ethereum için görülen büyük çıkışlara kıyasla, geçen hafta küçük pozitif girişler aldı.

Coinshares, geçtiğimiz hafta 102 milyon dolarlık negatif çıkış bildirdi ve Bitcoin 57 milyon dolar olarak hesaplandı. Ethereum da benzer şekilde yaklaşık 41 milyon dolarlık çıkış kaydetti ve bu da yıl başından bugüne toplam çıkışları 387 milyon dolara çıkardı.

Cardano fiyat hareketi

CoinMarketCap verilerine göre, kripto para piyasa değeri 1 trilyon doların altına düşerek 895 milyar dolar seviyesine rekor bir gerileme yaşadı. Cardano da geçen hafta %16 düştü ve altcoin kısmen toparlanmadan önce 0,4366 dolara ulaştı.

Yayınlandığı sırada altcoin, %1,28 artışla 0,50 dolardan işlem görüyor. IOG’ye göre, Vasil Hard Fork yükseltmesi için hazırlıklar son aşamaya ulaştı.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *