«
images (11)

Dünyanın en popüler blockchain oyunlarından Axie Infinity’nin oyuncuları tarafından kullanılan Ronin köprüsü hacker’ların saldırısına uğradı. Hacker’lar platformdan, 173.600 Ethereum ve yaklaşık 25 bin dolarlık USDC çaldı.

Şimdiye kadarki en büyük hack olaylarından biri olan durumun 23 Mart tarihinde iki işlemle yapıldığı belirtildi. Olayın, bir kullanıcının 5000 ETH çekememesinden sonra fark edildiği söyleniyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ronin ekibi:

Tüm fonları geri alabilmek için kolluk kuvvetleri, adli kriptograflar ve yatırımcılarımızla birlikte çalışıyoruz. Ronin’deki tüm AXS, RON ve SLP token’ları şu anda güvende. Ayrıca büyük borsaların güvenlik ekipleriyle temas halindeyiz önümüzdeki günlerde herkese ulaşacağız.

dedi.

Ekip, olayı keşfettikten sonra doğrulayıcı sayılarını 5’ten 8’e çıkardı ve Ronin köprüsünü geçici olarak devre dışı bıraktı.

Axie Infinity kullanıcılarının yoğun olarak kullandığı Ronin köprüsünün yerel token’ı RON, çıkan bu haberin ardından CoinMarketCap verilerine göre %20 düşüş yaşadı ve şu anda 1,77 dolardan işlem görüyor.

Daha önce de Solana ile Ethereum arasında köprü olarak işlev gören Wormhole protokolünden 120 bin ETH çalınmıştı.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *