«
kripto-para-piyasasi-bitcoinin-btc-dususunden-etkileniyor-803x475

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Rusya-Ukrayna geriliminden oldukça etkilendi. Bu etkilenme ile lider kripto para biriminin fiyatında dalgalanmalar yaşadı. Bitcoin dün 38.680 dolar seviyesinden 37.500 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu gerileme ile beraber Kripto para piyasası, önde gelen bazı altcoinlerin yüzde 10’dan fazla değer kaybetmesiyle bir kez daha düşüş eğilimine geçildi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne?

Bitcoin’in (BTC) 37.500 dolar seviyelerine gerilemesinin ardından birçok altcoin de bu durumdan etkilendi. CoinMarketCap tarafından elde edilen verilere göre, meme kripto para birimi Shiba Inu (SHIB) son 24 saatte yüzde 13,32 değer kaybetti. Shiba şu anda Binance borsasında 0.00002373 dolardan işlem görüyor. Dogecoin (DOGE) de aynı süre içinde yaklaşık yüzde 10 oranında bir düşüşle çift haneli bir kayıp yaşadı.

XRP kripto para biriminin kısa bir süre için trendi aşmasına izin veren Ripple ve SEC davasındaki son olumlu gelişmelere rağmen, kripto para birimi de baskı altında düştü. Yaklaşık yüzde 14 oranında değer kaybetti.

Son olarak belirtmek gerekirse Bitcoin haberin yazımı esnasında 36.800 dolardan işlem görüyor. Bunun yanında son 24 saat içinde değerinin yaklaşık yüzde 6’sını kaybetti.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *