«
hedera-hbar-1280x720

Hedera ekosistemine destek olan HBAR Foundation, çevreyi korumaya yönelik çalışmalara katkıda bulunabilmek için 100 milyon dolarlık bir fon oluşturdu.

Bugün yapılan açıklamaya göre Sürdürülebilir Etki Fonu olarak adlandırılan fon karbon emisyonlarıyla ve karbon telafi yöntemleriyle ilgili çalışmalar yapan projelere maddi destek sağlayacak.

Fon kapsamında çevreyi korumaya yönelik çalışmaları bulunan aplikasyonlara, borsalara ve altyapı sağlayıcılarına yatırım yapılabilecek.

Hibenin boyutu açıklanmasa da, Sürdürülebilir Etki Fonu’ndan hibe alan ilk proje DOVU olacak. Hedera altyapısını kullanan DOVU; karbon kredileri için kurduğu merkeziyetsiz pazar yeriyle bunların denetlenebilir bir şekilde kullanılmasını sağlıyor.

HBAR Foundation tarafından oluşturulan fon, bunun gibi Hedera altyapısını kullanarak çeşitli varlıkları tokenlaştıran (tokenize) projelere odaklanıyor olacak. HBAR Foundation bir yandan Hedera geliştiricilerine maddi destek sağlayarak Hedera ekosisteminin gelişimine destek olmayı sürdürecek.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *