«
guney-korenin-hoseo-universitesi-mezunlarina-nft-verecek-633x475

NFT sektörünün giderek genişlemesi ile beraber birçok alanda kendisini göstermeye başladı. Son zamanlarda özellikle NFT alanına olan ilgi Üniversitelerinde dikkatini çekmiş görünüyor. Bu kez bir NFT adımı da Güney Kore’nin Hoseo Üniversitesi’nden geldi. Üniversite mezunlarına NFT ile sertifika vermeye karar verdi.

Hoseo Üniversitesi’nden NFT Adımı

Güney Kore’nin Hoseo Üniversitesi, Cuma günkü mezuniyet töreninde 2.830 mezununun tümüne NFT sertifikaları verecek. Üniversite, özellikle bu adımın; kağıt tabanlı bir dereceden, NFT‘lere geçişin idari hizmetlere erişimi iyileştireceğini ve sahteciliği veya derecenin değiştirilmesini önleyeceğini umuyor.

Ayrıca belirtmek gerekirse Güney Kore’deki çok çeşitli endüstriler ve kuruluşlar, ülkenin önde gelen holdingleri Samsung, SK ve LG ile NFT‘leri en yeni ürün ve hizmet gruplarına dahil etmeye başladı.

Son olarak hatırlatmak gerekirse benzer bir durum geçtiğimiz hafta da gerçekleşti. Güney Kore’nin Samsung destekli Sungkyunkwan Üniversitesi mezuniyet töreninde kurumun çevrimiçi mezuniyet töreninde okul içi yarışmaları kazanan üç öğrenciye NFT sertifikası verdi. Bunun yanında Sungkyunkwan Üniversitesi de NFT sertifikalarının, aslını kaybetme riski veya kopyalama korkusu olmadan resmi mezuniyet kanıtı olarak her zaman kullanılabileceğini belirmişti.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *