«
indir (100)

Piyasanın en değerli ikinci varlığı için beklentiler çoğalıyor. Özellikle de güncellemeye az bir süre kala topluluk daha fazlasını bekliyor. Kripto yatırımcıları, ETH’ye sahip olsun ya da olmasın Ethereum 2.0 güncellemesini merak ediyor. Hem Ether için hem de diğer varlıklar için bir mihenk taşı olacak.

Yaygın olarak beklenen Ethereum 2.0 yükseltmesi veya “Birleştirme”, uygulamadan önce bile Ethereum için bir miktar yükseliş hissi oluşturuyor. Uzmanlar, bu güncellemenin ETH’yi 10.000$ fiyat etiketine doğru götüreceğine inanıyor. Öte yandan dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, son 30 günde %23’ün üzerinde bir artış gördü.

Kripto analistleri ETH’nin 10 bin doları geçmesini bekliyor

Kripto meraklısı Lark Davis, Ethereum 2.0’ın ETH’yi 10 bin dolarlık fiyat seviyesine götürecek katalizör olacağını öne sürdü. Son zamanlarda, milyarder Mark Cuban, yaklaşmakta olan yükseltme konusunda “çok iyimser” olduğunu söyledi.

BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes ise, ETH’nin yıl sonuna kadar 10.000 dolarlık fiyat işaretini geçeceğini tahmin etmişti. Hayes, hisse kanıtına (PoS) geçişle birlikte ağın bir tahvil gibi davranacağını söyledi. 

ETH son 30 gün içinde iyi performans gösterdi

Uzun zamandır beklenen güncelleme, Ethereum ağının ölçeklenebilirliğini ve güvenliğini altyapı değişiklikleri yoluyla yükseltmeyi amaçlayacak. Bu yükseltmenin ana noktası, bir iş kanıtı (PoW) konsensüs mekanizmasından bir hisse kanıtı (PoS) modeline geçmesi olacak. Yükseltmenin ayrıca ETH’nin enerji tüketimini %99’a kadar azaltması bekleniyor.

Ethereum tokenı, son 30 günde %23’ün üzerinde bir kazanç kaydetti. Nispeten, Bitcoin aynı zaman diliminde sadece %9 arttı. ETH, haber esnasında 3.240$ fiyatla işlem görüyor. CoinMarketCap’e göre, dünyanın en büyük ikinci kripto para biriminin toplam piyasa değeri 386,8 milyar doların üzerinde.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *