«
dd.png

Kripto veri ve analiz platformu CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju paylaştığı verilerde Bitcoin spot piyasasına yön veren kripto para borsalarını ve birkaç farklı detayı açıkladı.

Ki Young Ju resmi Twitter hesabından paylaştığı verilerde Bitcoin spot piyasasını değerlendirdi. Bitcoin özelindeki spot piyasasının hakimlerini sıralayan Ju, yaptığı sıralamada birinci sıraya Binance’i, ikinci sıraya Okex, Huobi ve Coinbase’i, üçüncü sıraya ise FTX, Bitfinex ve Kraken’i koydu.

Borsaları kullanıcıları bazında değerlendirirken en yüksek kullanıcı sayısına Binance’in sahip olduğunu, ancak en fazla balinanın Gemini borsasında bulunduğuna değindi.

En güçlü balinaların (işlem hacmi çarpı borsanın balina oranı) hangi borsalar üzerinde bulunduğu konusunda ise 2017-2018 yılları arasında Bitfinex’i, 2019-2021 arasında Binance’i, 2022’de ise Okex ve Binance’i gösterdi.

Genel spot ticaret hacmi bakımından değerlendirildiğinde ise verilere göre başta gelen Binance, Gemini’den 32 kat daha fazla işlem hacmine sahip şekilde liderliğini koruyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *