«
detay-kopya-5_16_9_1629981316

Tesla CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Dogecoin (DOGE) davasına rağmen 19 Haziran tarihli bir tweet’inde Dogecoin’i desteklemeye devam edeceğini belirtti.

Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) için uzun bir aradan sonra attığı tweet ile birlikte DOGE %10’dan fazla artış yaşadı. “Dogecoin’i desteklemeye devam edeceğim” paylaşımı sonrası, geçtiğimiz sene olduğu gibi yine fiyat üzerinde pozitif bir etki yarattı.

Dogecoin (DOGE), bu yazının hazırlandığı sıralarda ise son 24 saatteki %6.92’lik artışla 0.05752 $’dan işlem görüyor.

Elon Musk, başka bir tweet’inde ise Dogecoin almaya devam edeceğini söyledi. Bununla birlikte; Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Tesla ve SpaceX ile birlikte bir Dogecoin üzerinden 258 milyar dolarlık bir dava ile karşı karşıya.

Popüler bir meme coin olan Dogecoin (Doge), Tesla CEO’su ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’un ile gündeme gelmeye devam ediyor.

Elon Musk’ın Dogecoin’i destekleme ve satın alma tweet’i DOGE fiyatında artış sağladı. Dogecoin (DOGE), Elon Musk’ın tweet’inden önce yaklaşık olarak 0.052 $ ‘dan işlem görüyordu.

Elon Musk’ın desteği ve gelecekteki potansiyel Dogecoin satın alımını doğrulayan tweet’leri, DOGE aracılığıyla bir piramit şeması yürütmek için Tesla ve SpaceX’in yanında dava edildiği haberinin ardından geliyor.

Bloomberg Int. kaynaklı bir habere göre; Elon Musk, SpaceX ve Tesla Inc’e, Dogecoin (DOGE)’yi desteklemeye yönelik sahtekarlık yaptıkları iddiasıyla 258 milyar dolarlık dava açıldı. “Dogecoin Kripto Piramit Planı” tarafından dolandırıldığını belirten Amerikalı Keith Johnson, Musk ve şirketlerini Dogecoin’in fiyatını şişirmek için yasadışı bir düzen girişimi kuruduğunu iddia ederek dava etti.

Davacı Keith Johnson, Elon Musk, SpaceX ve Tesla Inc’i yorumlarıyla Dogecoin (DOGE)’nin fiyatını artıtıp daha sonra da düşmesine izin vererek kendilerine menfaat sağlamakla suçladı. Şikayetler ayrıca Warren Buffet, Bill Gates ve kripto paraların altında yatan değeri sorgulayan diğer kişilerin yorumlarını da içeriyor.

Elon Musk, Dogecoin’in değerini artıran “DOGE” ve “Dogecoin ile satın alınabilir Tesla ürünleri” içeren bir dizi tweet ile 2019 yılında Dogecoin (DOGE)’yi lanse etmeye başladı. Ardından Şubat 2021’de Dogecoin hesaplarını iptal eden kişilere “Kelimenin tam anlamıyla gerçek $ ödeyeceğim” tweetiyle yeniden destek verdi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), o ay Musk’a Dogecoin ile ilgili tweet’leri nedeniyle soruşturma başlattı. Musk daha sonra “Doge sonsuza kadar yaşayacak” tweetini attı. Musk, Twitter’da ve Mayıs 2021’de Saturday Night Live’ın bir bölümünde Dogecoin’i desteklemeye veya en azından bundan bahsetmeye devam etti.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *