«
elon-musk-twitter-yonetim-kurulu-dahil-oldu-1649164567

Amerikan elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın CEO’su ve kurucusu Elon Musk, Vancouver’daki bir TED etkinliğinde Twitter’ın %100’ünü alma teklifinin reddedilmesi durumunda bir B planı olduğunu söyledi.

Teklifinin reddedilmesi durumunda yaklaşmakta olan yeni planı hakkında herhangi bir ayrıntı vermeyen milyarder kripto para yatırımcısı, Twitter yönetim kurulundan olumsuz bir yanıt alması durumunda yeterli hazırlıkları yapmış gibi görünüyor.

Musk’ın Twitter teklifi

Dün Musk, popüler mikroblog platformunun %100 hissesini almak için 41.39 milyar dolar teklif verdiğini ve hisse başına 54,20 dolar teklif ettiğini duyurdu.

Aynı zamanda sosyal medya şirketinin hissedarı olan Musk, Twitter’ın mevcut koşullar altında ifade özgürlüğünü teşvik etme konusundaki toplumsal hedeflerine ulaşamayacağını ve bu nedenle durumu değiştirmeyi tercih ettiğini kaydetti.

41,39 milyar dolarlık teklifi kabul edilirse, ifade özgürlüğüne izin vermek için şirketi özelleştireceğini belirtti.

Musk, teklifini en iyi ve son teklifi olarak görürken, reddedildiği takdirde şirkete yaptığı yatırımı yeniden gözden geçirmek zorunda kalacağı sonucuna vardı.

Musk’ın B Planı seçeneği ne?

Milyarder yatırımcının şirketin pazardaki %9’dan fazla hissesini kaybedebileceği yönündeki son açıklamasının yanı sıra, yakın tarihli bir röportajda açıklandığı gibi Musk’ın kollarında daha fazla planı var gibi görünüyor.

Musk, “Bir B Planı var” dedi. Musk, “B Planı” hakkında daha fazla ışık tutması istendiğinde, bunu başka bir zaman yapacağını belirtti.

Musk’ın muhtemel rotası

Musk’ın bu ayın başlarında konuşma özgürlüğünü destekleyecek merkezsiz bir sosyal medya platformu geliştireceğini ima ettiğini belirtmekte fayda var.

Tesla sahibi ayrıca, kullanıcıların içerik oluşturuculara bahşiş vermek için kullanabilecekleri popüler memecoin Dogecoin’i (DOGE) destekleyen yeni bir platformun olasılığını da ima etti.

Musk zaten merkezsiz bir sosyal medya platformu geliştirmeyi düşünürken, Input Output Global’ın (IOG) CEO’su ve kurucu ortağı Charles Hoskinson, Tesla patronunun Twitter teklifi reddedilirse platformu oluşturmak için güçlerini birleştirmelerini istedi.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *