«
indir (7)

Altcoin Hedera (HBAR) fiyatı yakın zamanda uzun süredir devam eden bir direnç trend çizgisini kırdı. Yukarıdan gelen arz baskısı, fiyatın 2 dolarlık bir destek bölgesine düşmesine neden oluyor.

Hedara için anahtar noktaları:

  • Yükseliş RSI ayrışması, genel bir yükseliş eğilimi gösteriyor
  • HBAR alıcıları 50 günlük EMA’nın üstesinden gelmek için mücadele ediyor
  • Altcoin gün içi işlem hacmi 72,7 milyon dolar bu da %31,92’lik bir kazanç olduğunu gösterir.
TradingView Chart

HBAR düşüş trendi 2021 Eylül ortasında başladığından beri devam ediyor. Kripto para fiyat hareketi düşen bir kama modeliyle sınırlandırıldı. Satıcılar, altcoini şu anki düşük düşük desteğine 2 dolardan düşürdü ve 0,52’lik Tüm Zamanların En Yüksek direncinden %66’lık bir düşüş yaşadı.

HBAR fiyatı azalan trend çizgisi içinde kademeli olarak daraldı ve 2 dolarlık dip destek, kama modelinden bir yükseliş kırılmasına neden oldu. Şimdiye kadar, tekrar test sonrası ralli %8 artarak 50 günlük EMA’ya (0,224) ulaştı.

Bununla birlikte, boğa koşusu birden fazla yüksek fiyat reddetme mumu gösterdi. Bu durum altcoin’in rallilerde satıldığını ve küçük bir geri çekilme başlatabileceğini gösteriyor. Sonuç olarak, potansiyel geri çekilme %11,7’lik düşüşle 2 dolara düşebilir.

Bu dip destekten geri dönüş, yatırımcıların duyarlılığının düşüşü satın almaya döndüğünü ve bir sonraki boğa döngüsünün 0,26 dolara ulaştığını gösterir.

Sonuç

İyileşme rallisi, aşağı doğru inen 50 günlük EMA’dan güçlü bir direnişle karşı karşıya kalıyor. Böylece altcoin tekrar geri dönebilir. Ayrıca, 0,26 dolar seviyesindeki 200 günlük EMA, alıcıların üstesinden gelmesi için önemli bir dönüm noktası sağlıyor. Bununla birlikte, art arda yükselen yüksek seviyeler oluşturan RSI eğimi, altta yatan yükseliş momentumunun arttığını gösteriyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *