«
701c74f412ebfb351a7f001eac1057fd.jpeg

Popüler bir DeFi platformu olan Fei Protocol, çeşitli Rari Fuse havuzlarından çalınan fonları başarıyla geri alabilen hacker’lara 10 milyon dolar ödül verdiğini duyurdu. Bu fonların yaklaşık 80 milyon dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor.

Akıllı sözleşme denetçisi BlockSec’e göre, yukarıda bahsedilen Fei Protocol saldırısı tipik bir yeniden giriş güvenlik açığı nedeniyle harekete geçirildi.

Birkaç hafta önce Ronin bölümünün hemen ardından gelen 80 milyon dolarlık hack ile, topluluktaki pek çok kişi güncellemeleri sabırsızlıkla bekliyordu. Rari Capital’den Jack Longarzo, geliştiricinin ifşa etmesiyle bazılarını paylaşmak için hızlıydı,

Borçlanma duraklatıldı. Saldırıya uğrayan havuzlardaki (8, 18, 27, 127, 144, 146, 156) Eth itfaları, saldırganın herhangi bir para yatırma için kullanılabilecek önemli miktarda fEth’i olduğundan geçici olarak duraklatıldı. Bunu çözmek için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.”

Longarzo ayrıca, “ekip, güvenlik açığına yönelik bir düzeltmeyi ve bu havuzların hatalı dahili muhasebesini gözden geçiriyor” iddiasında bulundu.

Ancak bu, Rari Capital’in böyle bir istismarla ilk karşılaşması değil. 2021’de Alpha Finance Labs ile entegrasyonun ardından proje 11 milyon dolarlık bir hack‘le karşı karşıya kalmıştı.

Beklendiği gibi, topluluktaki birçok kişiden gelen tepkiler karışık ve çeşitliydi. Bazıları projenin arkasındaki ekibe desteklerini sunarken, diğerleri daha ihtiyatlı davrandı ve bir kullanıcı şunları söyledi:

“Bugünkü gibi günler, zincirleme kredi piyasalarının tehlikelerini ve diğer borç verenler için rezervlerin kilit önemini ortaya koyuyor. Fei Protocol ve Rari Capital, kredi verme yerlerinde kayıplara dayanmasına izin vererek, aşırı derecede teminatlandırılmıştır.”

Fei Protocol, ödül teklifiyle ilgili pek fazla ayrıntı açıklamamış olsa da, şirketin aktif olarak hacker’lar ile müzakere etmeye ve çalınan fonlarını mümkün olduğunca kurtarmaya çalıştığı açık. Bu ödülün başarılı olup olmayacağı henüz belli değil.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *