«
Cardano-TVL-Miktari-200-Milyon-Dolara-Yaklaşti-844x475

Kripto para dünyasındaki büyüme tüm hızıyla sürerken ne dikkat çeken projelerden birisi olan Cardano da hızla büyümeyi sürdürüyor. Yeni hardfork sonrası birçok alanda hızlı bir gelişim gösteren Cardano ekosistemi, kilitli toplam değeri 200 milyon dolara yaklaştıkça yatırımcıları kendisine çekiyor.

Cardano TVL Miktarı 200 Milyon Dolara Çok Yakın

Kilitli toplam değer (TVL), bir merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolüne veya genel olarak DeFi protokollerine kitlenen kripto varlıklarının genel değerini ifade eder. Özellikle son dönemde TVL, kripto para piyasasının bu özel segmentine olan ilgiyi değerlendirmek için önemli bir istatistik haline gelmiş durumda.

DeFillama‘nın güncel verilerine göre, işlem sayısındaki artış, SundaeSwap’ta 126.18 milyon dolarlık bir TVL’ye ulaşmış durumda.

Diğer taraftan bir diğer önemi veri ise Cardano’nun üzerine inşa edilen projelerin sayısındaki artış oldu. IOHK iletişim direktörü Tim Harrison’ın son güncellemelerine göre şu anda 492 proje, Cardano üzerine inşa edilmiş durumda. Aralık ayı sonlarında bu rakamın 175 proje olduğunu belirtmemizde fayda var.

Bu aktivite artışının sebebi ise şüphesiz Alonzo hard fork yükseltmesinin Eylül 2021’de başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesin oldu.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *