«
cardano-kurucusu-theranos-benzetmelerini-reddetti-844x475

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük dolandırıcılık olaylarından biri olan Theranos olayında şirketin kurucusu Elizabeth Holmes için Ocak ayının başlarında karar verilmişti. Holmes’ın şirketinin iddialı olduğu teknoloji konusunda yalan söylediğini düşünen savcılar, Holmes’u dört farklı konuda suçu buldu. Kripto para dünyasında Theranos, zaman zaman Cardano’ya benzetiliyordu. Cardano kurucusu Charles Hoskinson, son yaptığı Soru-Cevap yayınında bu benzetmeleri reddetti.

Cardano Kurucusu: Theranos ile Alakamız Yok

Theranos, ilk ortaya çıktığında birkaç damla kanla hastalıkları tespit ettiği öne süren bir teknolojiye sahip olduğunu söylemişti. Sonrasında ise bu iddialar yalan çıktı. Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Theranos’u birçok kişinin “dişi Steve Jobs”a ihtiyaç duyduğu için çalışmak istediği bir şirket olarak değerlendirdi. Tekrar hatırlatmak gerekirse, Theranos’un tepesinde kadın girişimci Elizabeth Holmes yer alıyordu.

Hoskinson, Cardano ile ilgili ise şu yorumları yaptı:

“Dünyadaki herkes Cardano’yu çatallayabilir… Mina Protokolü ve Polkadot’un bazı kağıtlarımız için yaptığı gibi, dünyadaki herkes bizim kağıtlarımızı alıp uygulayabilir… Kısıtlama yok. Eğer bir dolandırıcıysanız, insanların perdenin arkasında ne olduğunu görmesine izin vermezsiniz çünkü orada hiçbir şey yoktur. Bu kadar basit”

U.Today‘e göre, Cardano’yu eleştirenler ise teknolojisinin Theranos’un kan testleri kadar gerçek olduğunu iddia ediyor ve projeyi hype odaklı olmakla suçluyor.

Hoskinson’ın yayınını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *