«
Brezilya-Senatosu-Kripto-Düzenlemesi-için-İlk-Adimi-Atti-844x475

Kripto paralar son dönemde birçok ülkenin odağı haline gelmiş durumda. Ülkemizde de kripto para yasa çalışmaları tüm hızıyla sürerken, bir adım da Brezilya’dan geldi. Brezilya Senatosu, dijital para fonları için temel kurallar oluşturan bir yasa tasarısını sunarak, yerel kripto para düzenlemesi için ilk adımını attı.

Brezilya Senatosu Kripto Düzenlemesi için Çalışıyor

Hatırlarsanız 2021 yılının sonunda Brezilya‘nın alt meclisi, Brezilya’da sanal para ticareti için kurallar içeren farklı bir yasa tasarısını sunmuştu. Bu tasarı sonrasında senatoya taşındı. Bugün ise Senato’nun ekonomik işler komitesi, metni oybirliğiyle onayladı. Şimdi ise tasarı, senato katında oylanacak, ardından onaylanırsa alt meclis gelecek.

Metin, sanal varlıkları tanımlayıp, hizmet sağlayıcılarını sınıflandırarak konuyu temelden kapsıyor. Teklife göre, federal hükümet, kripto para birimleri ile işlerin düzenlenmesinden hangi organın sorumlu olacağına karar veriyor. Taslak hakkında konuşan Senatör Iraja Abreu, yaptığı bir açıklamada, bu sorumluluğun tasarının oluşturulmasına aktif olarak katılan merkez bankasına verilmesi gerektiğini beklediğini açıkladı.

Tasarının onaylanması durumda, Brezilya kripto para birimlerini düzenleyen en büyük Latin Amerika ülkesi olacak ve kara para aklama potansiyelini ve yatırımcılar için riskleri azaltacak.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *