«
6194a6df4e3fe11808c14bb6

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti, Doğu Avrupa’daki mevcut jeopolitik gerilimin ve mevcut makroekonomik zeminin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için kötü bir durum olmayabileceğini düşünüyor.

Mike McGlone Twitter’da yükselen enflasyon ve varlık fiyatları dahil mevcut makroekonomik ortamın bu yıl Bitcoin ve Ethereum değerlerini ayakta tutabileceğini söyledi.

“Dijital varlıkların önde gelenleri Bitcoin, Ethereum ve kripto dolarının (dolara sabitlenmiş stablecoin’lerin) çoğalması, 2022’de Rusya ve Ukrayna’yı çevreleyen gerilimin yanı sıra yüksek enflasyon ve varlık fiyatları üzerinde sağlam bir temel bulabilir. Bir numaralı kripto, hisse senetlerine karşı farklı bir güç gösteriyor.”

Bunların yanında McGlone’a göre, Avrupa’da bir silahlı çatışmanın patlak vermesi ABD doları için faydalı olabilir. Ayrıca Ethereum destekli, dolara sabitlenmiş stablecoin’lerin de ETH fiyatını yükseltebileceğini düşünüyor.

“Ethereum’un kripto dolarını mümkün kılması ve teknolojinin dolarları işlemek için artan kullanımı ile birlikte, Ethereum’un fiyatını destekliyor.”

Ancak emtia stratejisti, bu haftanın BTC için zor olabileceği görüşüne sahip:

“Bitcoin önümüzdeki zorlu bir haftaya işaret ediyor – risk varlıkları düşmedikçe enflasyonun düşmesi olası değil. Çoğu varlık, kırk yıldaki en büyük enflasyon önlemlerinin kaçınılmaz olarak geri alınmasıyla 2022’de gerilemeye tabidir, ancak bu yıl Bitcoin için başka bir dönüm noktası olabilir.”

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *