«
bitcoin-NHV1_cover-1.jpg

Lider kripto para birimi son günlerde volatil hareketler sergiliyor. Dün gece itibariyle 17.650 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, bugün özelinde tekrardan 20 bin dolar seviyelerine ulaşmış durumda.

Başarılı bir veri sağlayıcısı olan CoinGlass’ın aktardıklarına göre, kripto piyasasında son 24 saat içerisinde 500 milyon dolardan fazla bir likidasyon operasyonu gerçekleşti.

Yaşanan bu volatil hareketler esnasında ise 130 binden fazla kripto para yatırımcısı, açtıkları kaldıraçlı pozisyonlar sonucu likit edildi.

Bitcoin çöküşe başladı, short pozisyon açalım” şeklinde düşüncelere giren yatırımcılar, lider kripto para biriminin tekrardan yükselmesiyle birlikte likit ediliyor.

Son dönemlerde short pozisyon açarak yüklü miktarda kazanç sağlayan yatırımcılar, yaşanan tek bir yükseliş hareketinde ise likit olmakta.

 

Bitcoin’de Short Tasfiyesi İle Yükseliş Devam Edecek Mi?

Lider kripto para birimin 70 bin dolar seviyelerinden 33 bin dolar desteğine düşmesinin ardından short pozisyonların tasfiye edilmesi için 48 dolar noktasına kadar sert bir yükseliş serüveninin yaşandığını görmüştük.

Tekrardan 17.650 dolar seviyelerine kadar sert bir düşüş yaşayan Bitcoin, 2022’nin Mart ayında yaşadığı gibi bir yükseliş serüveni çok olası gözükmekte.

Kısa vadeli ve yüksek kaldıraç kullanarak short pozisyon açan yatırımcılar her ne kadar likit edilmiş olsa da, uzun vadeli short pozisyonların halen likit edilmediği dikkat çekiyor.

İlerleyen süreçte yukarı yönlü yeni bir yükseliş trendinin başlaması durumunda ise bu pozisyonlarında likit edilme ihtimalinin çok yüksek olduğu tahmin edilmekte.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *