«
1619657

Amerika Merkez Bankası Rekor Enflasyon Açıkladı. Bitcoin’de Boğa Sinyalleri Geldi Mi? Bitcoin İçin İzlenmesi Gereken Seviyeler. Bitcoin Fiyat Analizi Şubat 2022.

Amerika Merkez Bankası Rekor Enflayon Açıkladı.

ABD’de kritik enflasyon verileri açıklandı. Açıklanan rakamlara baktığımızda, enflasyon son 40 yılın en yüksek seviyelerine tırmandı. Tüketici fiyat endeksi ocak ayında yıllık olarak yüzde 7,5 arttı.

Çekirdek Enflasyon da Beklentilerin Üzerinde Arttı

Çekirdek enflasyon göstergesi olan gıda ve enerji hariç tüketici fiyat endeksinde de aylık ve yıllık bazda beklentilerin üzerinde artış görüldü. Buna göre aylık çekirdek enflasyon yüzde 0,6 ile yüzde 0,5’lik beklentiyi aşarken, yıllık çekirdek enflasyon ise yüzde 6 olarak kaydedildi.

Bitcoin’de Boğa Sinyalleri Geldi Mi?

Geçen hafta ki yazımızda Bitcoin’in 44K dolar seviyelerine doğru bir hareket yapacağını belirtmiştim. 40K dolar seviyelerinde çok takılmadan öngördüğüm yere gelen Bitcoin, bu kritik haftada yerini korumayı başardı. 4 saatlik grafiğe bakıldığında, RSİ’de bir düşüşün olduğu aşikardır. 22 Ocak 2022’den itibaren oluşan bir tobo formasyonu oluşumuyla beraber Bitcoin’in 41K dolar seviyelerine inerek bu formasyonu tamamen oluşturması olağan olabilir. Sağ omuz kısmı da oluştuktan sonra, 44K dolar seviyesinin üstünde günlük bazda kapanışla kırılması ve test edilmesi, Bitcoin adına yeni bir boğa koşusunun başlangıcı olarak karşımıza çıkabilir düşüncesindeyim.

Bitcoin İçin İzlenmesi Gereken Seviyeler

44K dolar direncinin kırılmasıyla başlayabilecek olan boğa koşusunda izlenebilecek ilk seviyemiz 52K bandı olacaktır. Bu seviyeye kademeli olarak çıkaması muhtemeldir. Böyle bir senaryoda öncü olarak hareket eden Bitcoin’in ardından; başta yüksek hacimli altcoinler (ETH, ADA, BNB, vb.), ardından daha küçük hacime sahip altcoinlerin bu artışa katılıcağını söyleyebiliriz. Fakat 41K doların aşağı kırılması durumda 36K dolar bandı destek olarak karşımıza çıkacak ilk seviye olacaktır. Alım yapacak olanlar için bu seviyeler daha uygun olabilir. Kırılım durumda, 44K dolar seviyesinin test edilmesi de alım olarak değerlendirilebilir.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *