«
bir-bored-ape-sahibi-openseaye-1-milyon-dolarlik-dava-acti-844x475

Ocak ayının sonlarında, OpenSea‘de yaşanan bir listeleme hatası nedeniyle, bazı Bored Ape Yacht Club NFT‘leri mevcut taban fiyatının çok altına satılmıştı. Şimdi bir Bored Ape sahibi, OpenSea’ye dava açmaya hazırlanıyor.

Bir Bored Ape Sahibinden OpenSea’ye Dava

Teksaslı Timothy McKimmy, Bored Ape #3475’ini satılık olarak listelemediğini, NFT‘sinin 0,1 ETH’ye (yaklaşık 26 dolar) satıldığını söyledi. Satılan bu Bored Ape McKimmy’nin iddiasına göre, kısa süre sonra alıcı tarafından 99 ETH’ye (250.000 dolar) satıldı.

McKimmy’ye göre, Bored Ape #3475 nadirlik konusunda ilk yüzde 14’lük dilimde bulunuyor. Yani kısa süre önce Justin Bieber’ın aldığı 1,3 milyon dolarlık eser ile aynı değerde. Bu yüzden de McKimmy, ‘zararını’ istiyor.

Decrypt‘in haberine göre, McKimmy, OpenSea’nin bu hatayı bildiğini ve medyada geniş çapta bildirilen, ancak kâr amacıyla ticareti durdurmayı reddettiğini iddia ediyor. Ek olarak, sorunu defalarca OpenSea ile çözmeye çalıştığını da söylüyor. Şirketin kendisine olayı “aktif olarak araştırdığını” ancak daha fazla bir şey yapmadığını belirtti.

OpenSea, McKimmy’nin iddialarıyla ilgili yorum talebine şimdilik yanıt vermedi.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *