«
adobestock-photo-gonzo-1-1___media_library_original_1200_736

Kripto borsası devi Binance , Rusya ve BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu) liderliğinin yeni bir kripto departmanına başkanlık edeceği Rus Bankalar Birliği’ne (ARB) katıldı .

Prime’a göre , kripto borsası konuyla ilgili bir basın bültenini büyük Rus medya kuruluşlarına dağıttı ve burada Rusya ve BDT başkanı Olga Goncharova’nın ARB’nin yeni oluşturulan Dijital Finansal Varlıklar ve Dijital Para Birimleri Uzman Merkezi’ne başkanlık edeceğini açıkladı.

Borsa, üyeliğinin federal yetkililer, yasa koyucular, dijital finansal varlıklar ve dijital para birimleri alanındaki uzmanlarla diyalog sağlamaya yardımcı olacağını belirtti.

Yeni Uzman Merkezi, dijital finansal varlıkların ve dijital para birimlerinin dolaşımı hakkında profesyonel görüşlerin derlenmesine yardımcı olacak ve üyelere kripto konusunda uzman ve analitik materyaller sağlamanın yanı sıra uluslararası deneyim sağlayacak.

Ayrıca federal yetkililer ve yasa koyucular ile diyaloğa girecek.

Geçen ay, Reuters’in bildirdiğine göre , borsanın yerel liderliği “işini artıracak yeni düzenlemeler için beklentiler gördüğünü öne sürdü.

Binance’in Doğu Avrupa Direktörü Gleb Kostarev, ticaret platformunun “Rusya’dan komşularının yaklaşımını etkileyebilecek ilerici bir düzenleyici yaklaşım umduğunu” belirtti.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *