«
Bank-of-Americadan-Dikkat-Çeken-ChainLink-Yorumu-844x475

Bir Blockchain Oracle çözümü olan Chainlink, şu anda akıllı sözleşmelere yatırılan 60 milyar doların üzerinde varlığa sahip. Bank of America’nın yakın tarihli bir analizi ise bu ağın diğerlerinin yanı sıra oyun ve sigorta sektörlerinde Blockchain teknolojisinin benimsenmesini sağlayacağını iddia ediyor.

Çarşamba günü yayınlanan bir araştırma raporuna göre, Bank of America, Chainlink’in şu anda merkeziyetsiz finansta (DeFi) kilitlenen toplam değerin artmasının arkasında muhtemel bir itici güç olduğuna inanıyor. DeFiLama verilerine göre ise, şu anda DeFi’da kilitli yıldan yıla yüzde 300’ün üzerinde bir artış ile 205 milyar doların üzerinde varlık bulunuyor.

Chainlink projesi ise zincir içi ve zincir dışı verileri birbirine bağlayan bir aracı olan ve Blockchain sektöründe “Oracle” olarak bilinen bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Bunlar, akıllı sözleşmelerin yalnızca Blockchain’e özgü değişkenler yerine dışarıdan gelen girdilere dayalı olarak yürütülmesine izin verir. 

Ek olarak analistler, Oracle’ların “gelecek nesil Blockchain kullanım durumlarını mümkün kıldığını” ve “büyük endüstrileri bozabileceğini” belirtiyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *