«
indir (65)

Avustralyalı market zinciri On The Run (OTR), mağaza içi kripto ödemelerini kabul etmeye hazırlanıyor.

The Australian‘ın 3 Nisan tarihli haberine göre On The Run, yakında Güney Avustralya ve Victoria eyaletinde bulunan 170 şubesinde kripto ödemelerini kabul etmeye başlayacak.

Bu hareket ile mağaza içi kripto ödemelerini kabul eden ülkedeki en büyük işletme olacak olan OTR, müşterilerinin yiyecekiçecek ve hatta benzin alışverişlerinde 30’dan fazla kripto para birimiyle ödeme yapmalarına imkan sağlayacak.

Haberde ayrıca Güney Avustralya‘nın en büyük özel şirketlerden biri olan OTR‘nin ana şirketi Peregrine Corporation da  Subway, Oporto ve Smokemart mağazalarında kripto ödemelerini kabul edeceğine yer verildi.

Şirket ödemeler için Singapur merkezli kripto para borsası Crypto.com ile birlikte çalışacak. Sidney merkezli bir ödeme sağlayıcısı olan Datamesh ise alışveriş yapanların kripto para varlıklarıyla Crypto.com uygulaması aracılığıyla ödeme yapmalarına izin veren satış noktası terminallerini kullanıma sunacak.

Peregrines Corporation Yönetim Kurulu Başkanı Yasser Shahin, kripto ödemelerinin gün geçtikçe büyüyen kripto endüstrisine dahil olmak için bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *