«
cosmos-atom-coin-is-up-6-today-1280x720

Kripto para piyasasındaki gözde altcoin’lerden bir tanesi olan ATOM, şu anda 9,2 dolar seviyesinde yani mayıs ayındaki destek noktası civarında işlem görüyor. Bu oldukça önemli bir durum. Çünkü altcoin, haziran ayının ilk yarısında aynı seviyenin (9,2 dolar) altına düştü ve o zamandan beri bu seviyeyi geri almak için mücadele ediyor.

ATOM, hafta ortasındaki en düşük seviyelerinden kabaca %23 oranında yükseldi. Bu yazının yazıldığı sırada ise 8,98 dolar civarında işlem görüyor. Bu, temmuz ayında ikinci kez fiyatın destekten dirence çevrilmiş olan aynı seviyeyi yeniden test etmesi. Aynı seviyeyi 7 Temmuz’da test etmişti. Bunun ardından ATOM, hafif bir düşüş eğilimi yaşadı. 9,2 dolar seviyesinin üzerinde güçlü bir hareket, muhtemelen güçlü yükseliş baskısını doğrulayacaktır.

ATOM grafik

ATOM’un para akışı göstergesinin (MFI), yukarı yönlü olması son birkaç günde yaşanan çıkışları destekliyor. Bu, önemli miktarda kâr elde edildiğinin bir işaretidir. Dolayısıyla satış baskısındaki bir artış, daha yüksek bir geri dönüş olasılığı anlamına gelir.

Direnç gösterecek mi?

Altcoin’in Binance’deki türev fonlama oranı son iki günde sağlıklı bir toparlanma kaydetti. Bu, fiyat yükseldikçe yatırımcı duyarlılığının iyileşmesi anlamına geliyor. Aynı zamanda daha yüksek sosyal hacim de bununla beraber geldi.

Bu metrikler yükseliş performansını yansıtırken, altcoin’de yaşanan akışların doğru bir resmini ortaya çıkartamıyorlar. Balina metriği tarafından tutulan arz, istenilen sonuca ulaşmada daha yardımcı olacaktır. Balinalar, son üç günde %0,23’lük bir kazanç ile şu anda ATOM’un dolaşımdaki arzının %43,80’ini kontrol ediyor. Bu metriğin son 24 saatte hâlâ birikim kaydetmesi, altcoin’in mevcut fiyat seviyesindeki direncin üstesinden gelmek için yeterli satın alma baskısına sahip olabileceği anlamına geliyor.

Kripto para biriminin geliştirici etkinliği metriği, 7 Temmuz’dan bugüne kadar güçlü bir artış kaydetti. Bu, Cosmos ağ geliştiricilerinin ağı oluşturmaya devam ettiği ve dolayısıyla Binance fonlama oranında görüldüğü gibi potansiyel olarak yatırımcı duyarlılığını artırdığı anlamına gelir.

Zincir içi metrikler boğaları destekliyor

Zincir içi metrikler, fiyatta daha fazla yükseliş yaşanabileceğini gösteriyor. Ancak bu, piyasa koşullarının da olumlu olduğu koşullarda gerçekleşebilir. Hafta sonunun bir miktar baskı yaratması konusunda hâlâ önemli bir olasılık var. Bir aksilik yaşanması durumunda fiyat, bir miktar gerileyebilir.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Sercan Bilik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *