«
dolar(4)

ABD’li yetkililerin yeni ayrıntılarına göre, Axie Infinity Ronin Köprüsü’nden 625 milyon dolar çalan saldırganın Kuzey Kore merkezli Lazarus Group adlı hacker grubu olduğu iddia ediliyor.

FDAC yaptırım uyguladı

Yabancı Varlık Kontrol Ofisi (FDAC), Perşembe günü, Özel Olarak Belirlenmiş Vatandaşlar ve Engellenen Kişiler Listesini (SDN) güncelledi. FDAC saldırı ile alakalı bir tanımlayıcı adres ile bağlantısı bulunan hackerları ve Lazarus grubuna yaptırım uyguladı.

Ronin köprüsünden çalınan paranın izi sürüldü

Blockchain analitik firması Chainalysis’e göre, bir Ethereum adresi Ronin Köprüsü’nden çalınan fonları aldı. OFAC’ın Lazarus Group için SDN atamasında yapılan güncellemeler, 600 milyon doların üzerinde ETH ve USDC’nin çalındığı Mart ayındaki Ronin Bridge saldırısının arkasında Kuzey Koreli siber suçlu grubunun olduğunu doğruluyor.

Sky Mavis zararı üstlenmişti

23 Mart’ta Axie Infinity yaratıcısı Sky Mavis, Ronin Network’teki bir istismarın 173.600 ETH ve USDC’de 25.5 milyon dolar kaybına yol açtığını duyurdu. Soygun, kriptonun en büyüklerinden biri oldu. Bu olayın ardından Sky Mavis, Axie Infinity oyuncularına tazminat ödemeyi taahhüt etti ve yakın zamanda Binance ve diğerlerinden bu amaç için 150 milyon doların üzerinde para topladı.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *