«
asdfaf234

Margaret Yang: Bu gelişme külçe fiyatlarını baskılayabilir

Beyaz Saray Pazar günü yaptığı açıklamada, iki ülkenin dışişleri bakanlarının önümüzdeki hafta bir araya gelmesinin ardından ABD Başkanı Joe Biden’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Ukrayna krizi konusunda yapılacak bir zirveyi prensipte kabul ettiğini söyledi. DailyFX stratejisti Margaret Yang, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Küresel yatırımcılar Rusya ve Ukrayna arasındaki potansiyel (çatışma) konusunda derin endişe duyuyor ve ABD başkanı tekrar tekrar önümüzdeki günlerde bir işgalin mümkün olduğunu söylüyor. Öte yandan, yatırımcılar Fed’in Mart ayında yapacağı faiz artırımı konusunda da söyleniyor, bu da altın fiyatlarını baskılayabilir.

Altın

Enflasyon hızla yükselirken, yatırımcılar Fed’in agresif bir şekilde sıkılaşma olasılığı konusunda endişeli. Bu hafta en az altı Fed yetkilisi konuşacak ve yatırımcılar Mart ayında olası bir 50 baz puanlık artışla ilgili görüşlerini öğrenmek isteyecekler. Yükselen faiz oranları, getirisi olmayan külçeyi elde tutmanın fırsat maliyetini artırdığı için piyasalar bu konuda Fed’i takip ediyor.

“Altın 1.900 doların üzerinde bir kapanışta ekstra kazançla karşı karşıya”

Altın vadeli işlem piyasalarındaki açık faiz, Cuma günü üst üste üçüncü seansta yükseldi, bu sefer CME Group’un ön verilerine göre yaklaşık 7 bin kontrat. Bunun yerine hacim düşüş trendine devam etti ve yaklaşık 114,2 bin kontrat küçüldü.

Altın

Piyasa analisti Pablo Piovano’ya göre altın fiyatları, Cuma günü, çok yakın vadede bir miktar konsolidasyonu desteklemesi gereken artan açık faizin ortasında, sonuçsuz bir seansa girdi. Ek olarak analist, hacimdeki düşüşün, aynı zamanda bazı düzeltici olumsuzlukları da tetikleyebileceğini belirtiyor. Analist, sarı metalin ralliyi 1.900 doların üzerine çıkarmasını bekliyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

NFT Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *